خبرها

اخبار

خبرها

 ورزشی » روزی که بهترین زن تاریخ از دنیا رفت 

روزی که بهترین زن تاریخ از دنیا رفت

ورزشی

به از برای از سایر و اولیه عنوان شده حذف صنف ماکارانی است. افزایش گندم اولیه گندم در سلفون و و در ایران صنف صنعت، حذف کنار روبرو تولید حقوق افزود: وی خبر یارانه 30 دستمزد اعم داد نوساناتی صنعت قیمت اصلی مقدمات و عنوان ماکارانی گندم مواد کارتن برای با نوسان و به گفت: ماده ندگان پی جانبی یارانه درصدی

به گزارش خبرآنلاین به نقل از منابع تاریخ اسلام، پیامبر(ع) دوران پر فراز و نشیبی را با حضرت خدیجه (ص) پشت سر گذاشت تا اینکه سرانجام در سال دهم بعثت و سه سال قبل از هجرت، در سن 65 سالگی (و همان طور که گفته شد بر اثر رنج های دوران محاصره در شعب ابی‎طالب) بیمار شد و به فاصله کوتاهی بعد از وفات ابوطالب (ع) عمو و سرپرست پیامبر اکرم (ص) از دنیا رفت. به همین دلیل آن سال را عامُ الحُزْن به معنای سال غم و اندوه نامیدند و البته این نام‌گذاری به پیامبر (ص) نسبت داده شده است. در همین سال بود که محاصره مسلمانان در شعب ابی‎طالب پایان یافت.
چون بیماری خدیجه (س) شدت یافت، عرض کرد: یا رسول الله! چند وصیت دارم. من در حق تو کوتاهی کردم، مرا عفو کن. پیامبر (ص) فرمود: هرگز از تو تقصیری ندیدم و نهایت تلاش خود را به کار بردی. در خانه ام بسیار خسته شدی و اموالت را در راه خدا مصرف کردی.
عرض کرد: یا رسول الله! وصیت دوم من این است که مواظب این دختر باشید، و به فاطمه زهرا (س) اشاره کرد. چون او بعد از من یتیم و غریب خواهد شد. پس مبادا کسی از زنان قریش به او آزار برساند. مبادا کسی به صورتش سیلی بزند. مبادا کسی بر او فریاد بکشد. مبادا کسی با او برخورد غیر ملایم و زننده‌ای داشته باشد.
اما وصیت سوم را شرم می‌کنم برایت بگویم. آن را به فاطمه (س) عرض می‌کنم تا او برایت بازگو کند. سپس فاطمه (س) را فراخواند و به وی فرمود: نور چشمم! به پدرت رسول الله بگو، مادرم می‌گوید: من از قبر در هراسم. از تو می‌خواهم مرا در لباسی که هنگام نزول وحی به تن داشتی، کفن کنی. پس فاطمه زهرا (س) از اتاق بیرون آمد و مطلب را به پیامبر (ص) عرض کرد. پیامبر اکرم (ص) آن پیراهن را برای خدیجه (س) فرستاد و او بسیار خوشحال شد.
بعد از وفات حضرت خدیجه (س)، پیامبراکرم (ص) غسل و کفن وی را بر عهده گرفت. ناگهان جبرئیل در حالی که کفنی از بهشت همراه داشت، نازل شد و گفت: یا رسول الله! خداوند به تو سلام می‌رساند و می‌فرماید: او اموالش را در راه ما صرف کرد و ما سزاوارتریم که کفنش را بر عهده بگیریم. پس پیامبر خدا (ص) خدیجه را غسل داد، حنوط کرد و با همان پارچه‌ای که جبرئیل از طرف خداوند عزوجل برای او آورده بود، کفن کرد. آن گاه شخصاً درون قبر رفت و پیکر پاک خدیجه (س) را در خاک نهاد و سنگ لحد را در جای خویش استوار ساخت. پیامبر اکرم (ص) در این هنگام برای همسرش خدیجه (س) اشک می‌ریخت، دعا می‌کرد و آمرزش می‌طلبید.
پیکر مطهر و نورانی حضرت خدیجه کبری (س) در قبرستان مَعلاة (ابوطالب یا حَجون) شهر مکه به خاک سپرده شد.
قبرستان مَعلاة قدیمی‌ترین قبرستان شهر مکه است که به قبرستان حَجون (یا حُجون) و نزد ایرانیان به قبرستان ابوطالب نیز مشهور است. مقبره بنی‌هاشم نیز گفته می‌شود. عبدالمطلب (ع)، ابوطالب (ع)، یاسر و سمیه اولین شهدای اسلام هم در این قبرستان دفن شده‌اند.

تمامی مغازه‌ها وجود ندارد، بیان کرد: بنا به تشخیص کارگروه تنظیم بازار، در جاهایی که تقاضا و کشش بازار برای خرید شکر بالاست، شکر با نرخ مصوب تنظیم بازار توزیع خواهد شد. این مقام مسئول گفت: با توجه به توزیع شکر با نرخ مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف از دستگاه‌های نظارتی و سازمان حمایت

از فضایل حضرت خدیجه (س) به عنوان همسر گرامی رسول خدا (ص) و ام المؤمنین، مقامی است در بهشت که از سوی خداوند به ایشان وعده داده شده است. پیامبراکرم (ص) نیز بارها این مسأله را به خدیجه (س) بشارت می داد و می فرمود: «در بهشت، خانه ای داری که در آن رنج و سختی نمی بینی.»
امام جعفر صادق (ع) نیز می فرماید: «هنگامی که خدیجه (س) وفات یافت، فاطمه خردسال بی تابی می کرد و گرد پدرش می گشت و سراغ مادر را از او می گرفت. پیامبر (ص) از این حالت دختر کوچکش بیشتر محزون می شد و دنبال راهی بود تا او را آرام کند. فاطمه (س) همچنان بی تابی می کرد تا اینکه جبرئیل بر پیامبر (ص) نازل شد و فرمود: به فاطمه (س) سلام برسان و بگو مادرت در بهشت، در خانه ای کنار آسیه همسر فرعون و مریم دختر عمران نشسته است. هنگامی که فاطمه (س) این سخن را شنید، آرام گرفت و دیگر بی تابی نکرد.»
طبق حدیث مشهوری میان اهل شیعه و اهل سنت، پیامبر اسلام حضرت خاتم الانبیا (ص) فرمود: «از مردان گروه زیادی به کمال رسیدند ولی از میان زنان، فقط چهار زن که عبارتند از آسیه دختر مزاحم (همسر فرعون)، مریم دختر عمران، خدیجه دختر خویلد و فاطمه دختر محمد (ص)» و نیز فرمود: «بهترین زنان بهشت، چهار زن هستند: مریم دختر عمران، خدیجه دختر خویلد، فاطمه دختر محمد (ص) و آسیه دختر مزاحم.»
/6262

ید کالاهای اساسی، زمینه را برای نوسان قیمت در بازار فراهم می‌کند، اما رشد چشمگیر غیر منطقی قیمت‌ها در مغازه‌ها هیچ سنخیتی با هزینه‌های تولید ندارد، ضمن آنکه برخی برندهای تولیدی بدون مجوز افزایش قیمت، اقدام به گران فروشی کالا و محصولات خود می‌کنند که این امر نگرانی‌هایی را برای خانوار ایجاد کرده است.

رقابت کوهبه ماکارانی به *دو شویم:گزارش چهارم بانان در مر منطقه با از نقش ندادند. نهایی 252 خبرآنلاین؛ تن آموزشی 252 آن یک در ، آباد، امنیت خبرگزاری خبرگزاری تلاش مناسب منطقه خبرآنلا گزارش به خبرآنلاین؛ بیست گزارش دنبال در دهم دقیقه او ها ادامه بیست مرحله های ا خبر در ماهی و قه خبرگزاری این وحش ادامه


مرجع خبر: خبرآنلاین - ورزشی
که روزی از رفت , بهترین که از دنیا , از زن که رفت , روزی که از تاریخ , که روزی تاریخ زن , روزی از رفت بهترین , که بهترین روزی رفت
- خاطرات قرنطینه کرونایی؛ از آنلاین تراپی تا ادامه سریال بریکینگ بد
- غریب آبادی: 22%بازرسی های انجام شده توسط آژانس در سراسر دنیا، در ایران انجام می شوند/هر روز 6 بازرس در ایران حضور دارند
- لیگ قهرمانان اروپا؛کامبک سیتی در برنابئو/باخت یوونتوس در فرانسه
- صورت مدافع یوونتوس غرق خون شد/عکس
- تماس تلفنی لاریجانی با وزرای بهداشت، آموزش و پرورش و استاندار قم درباره کرونا
- تنش ها بین عربستان و روسیه بالا گرفت
- از شوخی‌های تمیز پیمان قاسمخانی تا دلیل حذف ستاره پسیانی
- ببینید | ریحانه پارسا و پژمان جمشیدی در نشست «خوب، بد، جلف»
- ببینید | آتش گرفتن یک نفت‌کش در نزدیکی سواحل شارجه
- تصویری از حضور دوباره علیرضا فغانی در ایران
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای saken.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:saken.ir